کف پوش و دیوارپوش

دستمزد و قیمت کفپوش ، دیوارپوش ، قرنیز بهمن 1401

معرفی کفپوش و دیوارپوش

کف پوش و دیوار پوش ، پوششی هستند که از آن‌ها برای پوشاندن کف و دیوار انواع ساختمان‌ها استفاده می‌کنند .

لیست قیمت محصولات کف پوش دیوارپوش
دیوار پوش و سقف کاذب
79400 تومان
پانل PVC سفید ساده
مترمربع
100000تومان
پانل PVCسفید براق
متر مربع
100000 تومان
پانل PVCهات استمپ
مترمربع
110000 تومان
پانل PVCروکشدار
مترمربع
150000 تومان
پانل PVCضدضربه 25CM
مترمربع
175000 تومان
پانل آنتی باکتریال ضد ضربه 25CM
مترمربع
87000 تومان
تایل60*60سفید ساده
متر مربع
89000 تومان
تایل60*60سفید براق
مترمربع
90000 تومان
تایل 60*60هات استمپ
مترمربع
70000تومان
تایل گچی
مترمربع
ابزار آلات PVC
7500 تومان
لبه دیواری سفید ساده
مترطول
7000 تومان
لبه f سفید ساده
مترطول
7500 تومان
لبه دیواری روکشدار
مترطول
85000 تومان
نبشی تاشو روکشدار
مترطول
7500 تومان
نبشی تاشو سفید براق
مترطول
7500تومان
نبشی تاشو سفید ساده
مترطول
7500تومان
نبشی ثابت سفید ساده
مترطول
8500 تومان
نبشی ثابت روکشدار
مترطول
قرنیز و ایزار پلی استایرن
42000 تومان
قرنیز 7سانت ساده
شاخه
45000 تومان
قرنیز7/5سانت پارکتی
شاخه
46000 تومان
قرنیز8.5سانت پارکتی
شاخه
48000 تومان
قرنیز 9سانت پارکتی سنگین
شاخه
65000 تومان
قرنیز9.5 سانت پارکتی طرحدار
شاخه
65000 تومان
قرنیز11سانت پارکتی
شاخه
40000 تومان
نبشی ثابت 3*3
شاخه
45000 تومان
نبشی ثابت 5*5
شاخه
32000 تومان
روکوب (تسمه)3سانت
شاخه
39000 تومان
روکوب (تسمه)5سانت
شاخه
34000 تومان
اسکوتی 3سانت
شاخه
سازه کلیک
14000 تومان
سپری3.6(درجه یک)
مترطول
14000 تومان
سپری 1.2(درجه یک )
مترطول
14000 تومان
سپری0.60(درجه یک)
مترطول
9500 تومان
نبشی L24 (درجه یک)
مترطول
پروفیل زیر سازی
10700 تومان
پروفیل F47ضخامت50
مترطول
12000 تومان
پروفیل F47ضخامت 60
مترطول
7900 تومان
پروفیل UH36ضخامت 50
مترطول
9000 تومان
پروفیل UH36ضخامت 60
مترطول
5900 تومان
نبشی ضخامت50
مترطول
7000 تومان
نبشی ضخامت 60
مترطول

 این محصولات در طرح‌ها و مدل‌های مختلف و جنس‌ها متفوتی تولید و عرضه می‌شوند.

لیست قیمت

تنوع در طرح و رنگ انواع کف پوش و دیوار پوش‌ها باعث شده تا با تمامیِ سلیقه‌ها هم‌خوانی داشته باشند و بتوان آن‌ها را هماهنگ با دکوراسیون خانه یا اداره انتخاب کرد.

 این ویژگی باعث شده تا دیوار و کفِ خانه‌های امروزی با این محصولات پوشانده و تزئیین شده باشند.

جنس‌های مختلف و گوناگونی در ساخت کف پوش و دیوار پوش‌ها بِکار رفته است که هر کدام مزایا، ویژگی و معایب معایب مخصوصِ به خود را دارند.

برایِ اینکه بدانید چه جنس و چه نوع از این محصولات را خریداری کنید بهتر است که اطلاعات کافی را در این زمینه داشته باشید.

گروه مهندسی پردیس سازه به طور کامل به برررسی و نقد انواع کف پوش و دیوار پوش پرداخته است.

 ما به شما این اطمینان را می‌دهیم در پایان این مقاله، می‌توانید با توجه به اطلاعتی که در این متن در اختیار شما قرار داده است بهترین نوع از این محصولات را برای خود انتخاب کنید.

معرفی کف پوش و انواع آن

کف پوش ابزارها و مصالح‌هایی هستند که از آن‌ها برای پوشاندن کفِ تمامیِ سازه‌ها استفاده می‌کنند و در جنس‌های زیرتولید و عرضه می‌شوند :

 • سنگی ( کاشی و سرامیکی )

به طور حتمی این نوع کف پوش‌ها را در دیده‌اید چرا که بیشترین استفاده را دارند و تقریباً در قسمتِ کفِ حمام‌ها یا سرویس‌های بهداشتی اکثر خانه‌ها اجرا شده‌اند. دلیل استفاده زیاد از این نوع کف پوش دوام بسیار زیاد است البته تنوع طرح و رنگ کاشی و سرامیک باعث شده تا در قسمت پذیرایی، آشپزخانه یا دیگر بخش‌های خانه نیز اجرا شوند.

 • بتنی

کف پوش بتنی نیز مانند نوع کاشی و سرامیک از جنس‌های قدیمی بِشمار می‌رود ، اجرای آن مقداری سخت است و نیازمندِ توجه است چرا که بتن ثقیل است و هر زمین یا کف پوشِ دیگری نمی‌تواند وزن آن را تحمل کند.

پیشنهاد مشاوران پردیس سازه برای رفع این مشکل در انتخاب و اجرای کف پوش بتنی این است که از یک مشاور سازه‌ای یا یک مهندس درخواست بازدیدِ محلِ اجرا را داشته باشند تا در صورت نیاز بتن سبک یا جنسِ دیگری را به شما پیشنهاد کند.

 • پارکت چوبی

کف پوش چوبی، فوق‌العاده زیبا و چشم‌نواز است اجرای این مصالح در پذیرایی‌، نشیمن، اتاق یا آشپزخانه بهترین پیشنهاد است این انتخاب منزل شما را بسیار شیک جلوه می‌دهد

 اما ایرادی که این جنس دارد ضعف در برابر آب، نم یا رطوبت است پس لطفاً از کف پوش چوبی در بخش‌های مرطوب یا در معرض نم استفاده نکنید.

 • بامبو

پارکت و کف پوش بامبو دقیقاً شرایط، ویژگی و نقطه ضعف جنس چوبی را دارد.

 • وینیل ( pvc )

کف پوش‌های وینیل معمولاً از جنس آکریلیک ، pvc ، پلاستیک و دیگر موارد این چنینی ساخته می‌شوند ، ویژگی این جنس از کف پوش‌ها در این است که دوام و مقاومت بیار بالایی در برابر آب و رطوبت یا رفت‌وآمد دارند .

 همچنین اجرایِ ان‌ها بسیار راحت‌تر از دیگر کف پوش‌ها است علاوه بر این موارد وینیل در انواع مختلفی تولید می‌شود که قیمت‌های مختلفی نیز دارند و در صورتی که شما قصد هزینه کم را داشته باشید می‌توانید نوع ارزانِ این مدل را خریداری کنید.

معرفی چند نوع دیگر از کف پوش‌های پرکاربرد

 • صنعتی

دلیل نام گذاری این نوع کف پوش سختی و مقاومت بسیار بالای آن است این محصول انواع مختلفی دارد که کاربردهای متفاوتی نیز دارند بیشترین مکان‌هایی که از کف پوش صنعتی استفاده می‌کنند .

کارگاه‌ها، کارخانجات ، انبارها ودیگر مکان‌هایی که دارای رفت آمد بسیار بالا است و نیازمند  کف پوشی بسیار مستحکم هستند.

 • سه بعدی و اپوکسی

جدیدترین نوع کف پوش است که چند سال اخیر وارد بازار شده است و بدلیل سه بعدی بودن و تداعی تصویر واقعی، محبوبیت زیادی دارد  و در انوع طرح و رنگ دلخواه تولید می‌شوند.

حساسیت در اجرای این کف پوش از نکات قابل توجه آن است زیرا اجرای آن دقت بالایی می‌خواهد و افراد ماهِر توانایی اجرای صحیح آن را دارند.

 • شیشه‌ای

کف پوش شیشه‌ای نیز همچون نوع سه بعدی و اپوکسی از مدل‌های جدید است اما چون بیشتر افراد شیشه را فقط مناسب درب و پنجره می‌دانند هنوز استفاده از آن آنطور که باید، جا نیافتاده است .

این مصالح همچون شیشه در دو نوع مات یا کدر و شفاف تولید شده و همانندِ انواع کاشی و سرامیک در اندازه‌های بسیار کوچک تا بزرگ و یک تکه عرضه می‌شوند استفاده از این نوع کف پوش فضای ساختمان شما را بسیار متفاوت و زیبا می‌کند.

 • پارکت لمینت

جنسِ کف پوش پارکت لمینت از رزین و پالپ چوب است نکته قابل توجه در مورد این جنس این است کاملاً شبیه به چوب است و مناسب افرادی است که به کف پوش چوبی علاقه دارند اما به دلیل هزینه زیاد قادر به تأمیت آن نیستند  زیرا پارکت لمینت قیمت پایین و ارزانتری نسبت به جنس چوبی دارد.

 • رولی

رولی از جنس‌هایی است که در عینِ ارزانی مقاوت و کارایی بسیار بالایی دارند و در برابر آب و رطوبت نفوذناپذیری بالایی دارد همچنین نسبت به حرارت نیز مقاومت زیادی دارد و در صورت آسیب می‌توان آن‌ها را تعمیر و بازسازی کرد ، این محصول از چوب و رویه‌ای از جنس اچ دی اف ساخته می‌شود.

چه نوع کف پوش‌هایی مناسب محیط‌های شلوغ است؟

 • گرانولی ( پلاستیکی )

اگر باشگاه‌ها و فضاهای ورزشی را از نزدیک دیده باشید متوجه شده‌اید که کفِ آن از یک نوع پلاستیک پوشیده شده است ، این پلاستیک را کف پوشِ گرانولی می‌نامند که به دلیل نرمی، لقب ضربه‌گیر را به آن داده‌اند معمولاً انواع گرانولی به دلیل سنگین بودن نیازی به ابزاری جهتِ بستن یا چسباندن آن نیست اما در صورت لزوم و دلخواه می‌توان با پیچ و مهره آن را سفت کرد.

 • پلی یورتان ( پلی اورتان )

کف پوش پلی یورتان در مقابل نور و ساییدگی مقاوم است از این محصول در سالن‌های ورزشی، بیمارستان‌ها، سالن آشپزخان‌های صنعتی و مکان‌های مشابه دیگر استفاده می‌کنند از ویژگی‌های منحصربفرد آن می‌توان به خود تراز بودن، ارزان بودن، راحت اجرا شدن و قابل تعمییر بودن اشاره کرد.

 • تارکت

ویژگی مهمِ کف پوش تارکت ارتجاعی بودن ان است این خاصیت باعث شده تا در هنگام راه رفتن بر روی آن صدایی ایجاد نشود ، یا در صورت افتادن شیئی شکستنی بر روی آن شکستگی رُخ ندهد این جنس از کف پوش نیز مانندِ دیگر جنس‌ها دارای انواع مختلفی با ویژگی‌های متفاوتی است ، مانندِ تارکتِ گرانیتی که خاصیت آنتی باکتری( ضد باکتری) دارد که بسیار مناسب انواع بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است.

 • ورزشی

مناسب سالن‌های ورزشی است و همچون جنسِ تارکت خاصیت ارتجاعی و ضد ضربه بودن را دارد ، همچنین ضد آب و قابل شست‌وشو است و وزن بالا را نیز تحمل می‌کند این کف پوش در انواع و اقسام رنگ‌ها تولید می شود .

دیوار پوش چیست؟

دیوار پوش

دیوار پوش، پوششی است که از چند جنس مختلف و چندین طرح متفاوت ساخته شده است و برای پوشاندن دیوارهای هر ساختمانی می‌توان از آن استفاده کرد .

 آشنا‌ترین دیوار پوش انواع کاغذ دیواری‌ها هستند که قبلاً مقاله‌ای کامل راجع به آن نوشتیم ،

( در صورت نیاز می‌توانید به مقاله کاغذ دیواری در سایت پردیس سازه مراجعه کنید )

 خاصیتی که دیوار پوش‌ها دارند این است که شما به دلخواه می‌توانید هر نوع طرح و رنگی را متناسب با سلیقه خودتان و مطابق با دکوراسیون خانه یا محلِ کارتان انتخاب کنید این محصول علاوه بر مدرن نشان دادن ساختمان شما باعث متفاوت شدن طرح دیوارها می‌شود در زیر به چند نمونه از انواع دیوار پوش‌های پرکاربرد اشاره می‌کنیم :

انواع دیوار پوش‌های پرکاربرد

 • چوبی

دیوار پوش چوبی فضایی بسیار آرام بدون استرس و گرم را به شما هدیه می‌دهد چوب‌های این نوع دیوار پوش را می‌توانید به دلخواه ظریف و باریک یا پهن و ضخیم انتخاب کنید، همچنین امکان انتخاب هر نوع رنگ چوبی را دارید . ( قهوه‌ای تیره، روشن، کِرِم مانند و چند رنگِ دیگر در این طیف رنگی )

 یقیناً می‌توان گفت این دیوار پوش فضایی نوستالژیک و روستا مانند را برای شما تداعی می‌کند.

 • آجری

به احتمال زیاد دیوار پوشِ آجری را دیده‌اید چون طرفدارن زیادی دارد و استفاده از آن زیاد است این پوشش دیوار شما را آجر مانند نشان می‌دهد به همین دلیل به آن دیوار پوش آجری می‌گویند این دیوار پوش علاوه بر دیوارهای خانه بر روی دیوار کافه‌ها نیز اجرا می‌شود و بسیار محبوب است .

 • سنگی

استفاده از دیوار پوش سنگی همچون نوع چوبی حالتِ بسیار طبیعی و گرمی را به ساختمانِ شما می‌دهد نوع سنگی دیوار پوش‌ها در انواع رنگ‌های طبیعی سنگ‌ها، موجود هستند.

یعنی رنگ‌های فانتزی ندارند و همانندِ سنگ طبیعی رنگ شده‌اند نکته‌ای که در موردِ بِکارگیری این دیوارپوش وجود دارد ، این است که نباید کلِ دیوارهای یک ساختمان را با دیوار پوشِ سنگی پوشاند بهتر است که قسمتی از دیوار مانندِ فضایِ پشتِ تلوزیون را پوشش داد البته این فقط یک پیشنهاد است از طرفِ طراحان پردیس سازه

معرفیِ دیوار پوش‌های مدرن :

 • سه بعدی

دیوار پوش‌های سه بعدی فوق‌العاده زیبا و مدرن هستند و مناسب هر نوع سلیقه و ساختمانی هستند از ویژگی‌های بارِز این محصول می‌توان به نسوز، ضد آب، عایق( در برابر هوا و صدا ) بودن اشاره کرد همچنین نصب و اجرای بسیار سریع و بدون دردسری دارند.

 • آلومینیومی ( کامپوزیت )

این نوع دیوار پوش نسبت به دیگر دیوار پوش‌ها کمتر استفاده می‌شود ، از مزیت‌های آن، تمیز شدن آسان و راحت است تنها با یک دستمال می‌توانید این دیوار پوش را پاکیزه کنید در انواع طرح و رنگ عرضه شده و جلوه بسیار مدرن و امروزی را به خانه شما می‌دهد.

 • چرمی

جنس چرم به تازگی وارد دیوار پوش‌ها شده است نرم بودن چرم باعث شده تا این دیوار پوش خاصیت ضربه‌گیری را داشته باشد همچنین به دلیل ضخامتی که دارد.

 عایق بسیار خوبی برای صدا، ورود و خروج هوا و نم و رطوبت است دیوار پوش چرمی مناسبِ هر نوع دیوار و ساختمانی است اما بیشتر در ادارات و مراکز تجاری از آن استفاده می‌شود.

 • شیشه‌ای

ممکن است فکر کنید دیوار پوش شیشه‌ای دوامی ندارد و در صورت وارد شدن ضربه به آن می‌تواند خطرناک واقع شوند ، اما چنین نیست چرا که این شیشه‌ها بسیار مقاوم هستند و اگر ضربه بسیار شدیدی نیز به آن‌ها وارد شود خورد نمیشوند.

 فقط حالتِ ترک مانندی را به خود می‌گیرند در ضمن اجرای آن بسیار ساده است و در چندین رنگ بدون طرح ( ساده ) و طرح‌دار تولید می‌شوند .

 ایده‌ زیبایی که در نحوه بِکارگیری دیوار پوش شیشه‌ای وجود دارد استفاده ترکیبی از این جنس با دیگر دیوار پوش‌ها است چون که ترکیب بسیار چشم‌نوازی را به خانه شما می‌دهد.

سوالات متداول :

انواع کفپوش کدامند؟

سنگی ( کاشی و سرامیک )

بتنی

پارکت چوبی ( بامبو )

وینیل یا پی وی سی

صنعتی

سه بعدی اپوکسی

شیشه ایی

پارکت لمینت

رولی

انواع دیوار پوش ؟

چوبی

آجری

سنگی

سه بعدی

آلومینیومی ( کامپوزیت )

چرمی

شیشه ایی

جمع بندی

کف پوش و دیوار پوش‌های ذکر شده در این مقاله جزء پرکاربردترین‌ و محبوب‌ترین انواع هستند ، که در چندین طرح و رنگ در بازار عرضه می‌شوند.

هر کدام از این موارد به طور جداگانه‌ای نصب و اجرا می‌شوند و نیاز به فردی ماهر و باتجربه جهتِ اجرای آن‌ها است و در صورتی که نیازی به مشاوره در این باره داشتید می‌توانید با مراجعه به سایت پردیس سازه از مشاوران مجربِ آن درخواست راهنمایی و کمک کنید.

لطفا به این برگه امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

2 thoughts on “دستمزد و قیمت کفپوش ، دیوارپوش ، قرنیز بهمن 1401”

 1. مینائی رودی

  درود و عرض ادب. خدا خیرتون بده عجب سایت کاملی. دقیقا همون چیزی که میخواستم 👌🌹🌹🌹🌹تقریبا همه مشکلات مارو حل کردید.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب کنید

شهری /آپارتمان

روستایی/ویلایی

تماس با ما

خدمات/مشاوره

ارسال درخواست خدمات و مشاوره

انتخاب کنید

انتخاب کنید

آپارتمان شهری

طراحی ویلایی

طراحی داخلی

طراحی نما

طراحی محوطه

سه بعدی

مجوزها

مصالح